Vnútorná hydroizolácia suterénov a základov proti zemnej vlhkosti, vode a tlakovej vode

Dodatočné izolácie existujúcich budov je potrebné urobiť s minerálnymi hydroizolačnými systémami. Majú vynikajúcu priľnavosť k minerálnym podkladom a neoddeľujú sa ani od mokrých a vlhkých povrchov.

Materiál je nanášaný na zdravé a pevné povrchy, bez látok zabraňujúcich priľnavosti. Staré omietky musia byť odstránené, škáry vyčistené a všetky voľné častice odstránené. KÖSTER Polysil TG 500 sa používa ako penetračný náter. Spevní povrch a neutralizuje soli obsiahnuté v murive. Opravy muriva a zaoblenie spojov na styku stena-podlaha, sa vykonáva opravnou maltou KÖSTER Repair Mortar Plus.

KÖSTER NB 1 sivý sa používa ako hydroizolačná vrstva. Pre rýchlejšie aplikáciu sa používa KÖSTER NB 1 "Fast". Pre spevnenie povrchu sa strieka KÖSTER Polysil TG 500 na povrch podkladu. Ak je potrebné dosiahnuť hladšiu povrchovú úpravu, je vhodné použiť KÖSTER NB 2 biely, a to  ako poslednú vrstvu

Prestupy potrubia sú izolované pomocou KÖSTER KB-FLEX 200 a utesnené KÖSTER KB-Fix 5.

V prípade poškodenia stien suterénu vlhkosťou,  mali by byť použité sanačné omietky KÖSTER. Sanačné omietky KÖSTER sú navrhnuté špeciálne pre sanáciu muriva s vysokým obsahom soli a vlhkosti. Sanačné omietky KÖSTER pomáhajú vysušiť stenu a pohlcujú zostatkové soli. Neobsahujú vápno ani sadru, sú otvorené pre difúziu vodných pár a vytvárajú v miestnosti zdravú a príjemnú klímu.

Pred aplikáciou hlavnej vrstvy omietky, je potrebné urobiť podkladnú vrstvu z vybranej sanačnej malty KÖSTER  zmiešanej s lepiacou emulziou KÖSTER SB-Bonding Emulsion, ktorá sa nanáša celoplošne na zabezpečenie optimálnej priľnavosti k podkladu. Sanačné omietky KÖSTER sú k dispozícii v rôznych variantoch (sivá, biela, rýchla a ľahká). Sanačná malta KÖSTER 2 biela sa často používa v starších stavbách, bez následného vymaľovania. Povrchová omietka KÖSTER vytvára veľmi hladký povrch a môže byť použitá aj tam, kde je požadované dosiahnuť architektonické ciele. Sanačné omietky KÖSTER možno pretierať iba priedušnými náterovými hmotami (otvorené difúzii vodných pár) ako sú biely náter KÖSTER Silicon alebo KÖSTER MF1.

Vždy dodržiavajte pracovný postup uvedený v príslušných technických listoch a príručkách.

 

Back

Top
Austria Brasil Bulgaria China Croatia Denmark Finland Germany Ghana Greece Hungary Italy Japan Kazakhstan Korea Kuwait Latvia Lebanon Mexico Netherlands Norway Panama Philippines Poland Portugal Romania Russia Senegal Serbia Slovakia Slovenia South Africa Spain Thailand Turkey Ukraine United Kingdom United States of America