Vertikálna a horizontálna injektážna clona

Hydroizolácia stavebných dielov, ktoré nie sú prístupné z dôvodu susednej stavby alebo iných dôvodov (ako sú tunely, podzemné garáže, výťahové šachty alebo betónové základové dosky), sa bežne vykonáva hydroizolačnou metódou označovanou ako clonová injektáž. Na obrázku vyššie je znázornená výťahová šachta, ktorá je následne hydroizolovaná horizontálnou injektážou (pod betónovou základnou doskou) a vertikálnou injektážou (cez steny).

KÖSTER Injection Gel G4 sa injektuje vo viacerých fázach - krokoch. 

Pre túto konkrétnu oblasť použitia získal KÖSTER Injection Gel G4 všeobecné stavebné schválenie od Deutschen Institut für Bautechnik (Nemecký inštitút pre stavebné inžinierstvo).

Injektáž stavebných dielcov z dierovaných tehál, tehál s otvormi, pórobetónových tvárnic alebo dvojstenných konštrukcií vyžaduje použitie špeciálnych pakrov. Tieto injektážne tyče, tiež známe ako veľmi dlhé pakre, môžu premosťovať dutiny v stene a vypúšťať injektážny materiál do zeme na vonkajšej strane stavebného dielca.

Vždy dodržiavajte špecifikácie v príslušných technických pokynoch.

 

Back

Top
Austria Bosnia and Herzegovina Brasil Bulgaria China Croatia Denmark Finland Germany Ghana Greece Hungary Italy Japan Kazakhstan Korea Kuwait Latvia Lebanon Mexico Netherlands New Zealand Norway Panama Philippines Poland Portugal Romania Russia Senegal Serbia Slovakia Slovenia South Africa Spain Thailand Turkey Ukraine United Kingdom United States of America