Samonivelačný podklad na drevených podkladoch

1 Základný náter
KÖSTER VAP I 06
2 Podlahový náter - samonivelačná hmota
KÖSTER SL Flex

Podlahy z tvrdého dreva sa často nachádzajú v starších budovách a predstavujú náročný povrch pre ďalšie podlahové povrchy počas renovácie. KÖSTER SL Flex je minerálna podkladová vrstva pre aplikáciu na širokú škálu podkladov vrátane betónových podláh, poterov, asfaltu, ocele, dlaždíc alebo drevených podláh. Materiál je dostatočne flexibilný, aby sa prispôsobil pohybom dreveného povrchu, ako aj vysokému tlaku od nábytku alebo spadnutými predmetmi. Pred inštaláciou musí byť podklad zbavený prachu a častíc zabraňujúcich priľnutiu, ako je olej a mastnota. Pri aplikácii na drevené podlahy s perodrážkou musia byť zvyšky čistiacich prostriedkov a ošetrovacích prostriedkov, ako je vosk, úplne odstránené, v prípade potreby obrúsené. Natreté miesta je potrebné prebrúsiť a následne povysávať. Podlahové dosky musia byť pevne pripevnené (dodržujte pokyny konkrétneho výrobcu podlahových dosiek). Otvorené alebo široké škáry medzi doskami, defekty a priehlbiny musia byť vyplnené akrylátovou škárovacou hmotou.


Pripravené drevené povrchy sa potom napenetrujú základným náterom KÖSTER VAP I® 06 Primer.


KÖSTER SL Flex stabilizuje povrch vďaka svojej vysokej pevnosti v ohybe. Výsledkom je, že podlaha sa pri namáhaní menej deformuje a umožňuje inštaláciu dlaždíc, ktoré by sa pri veľkom pohybe povrchu nevyhnutne poškodili.

 

Back

Top
Albania Austria Bosnia and Herzegovina Brasil Bulgaria China Croatia Czech Republic Denmark Finland Germany Ghana Greece Hungary Italy Japan Kazakhstan Kuwait Latvia Lebanon Macedonia Mexico Netherlands New Zealand Norway Panama Poland Portugal Romania Russia Senegal Serbia Slovakia Slovenia South Africa Spain Thailand Turkey Ukraine United Kingdom United States of America