Rýchlo nastaviteľná samonivelačná vyrovnávajúca vrstva na minerálnych a nesavých podkladoch

1 Základný náter
KÖSTER SL Primer
KÖSTER VAP I 06
2 Podlahový náter - samonivelačná hmota
KÖSTER SL Premium

Či už ide o inštaláciu podlahových systémov a náterov v nových alebo existujúcich budovách, podklady musia byť vo všeobecnosti najskôr vyrovnané.

Cieľom je poskytnúť rovný a vysoko pružný povrch vhodný pre širokú škálu podlahových systémov.

Na dosiahnutie vynikajúcej priľnavosti k nasledujúcemu podkladu sa pripravený podklad napenetruje základným náterom KÖSTER SL Primer (vhodný pre savé podklady. Nie je vhodný na nesavé podklady) KÖSTER SL Primer funguje ako spojivo, ktoré poskytuje homogénnu nasiakavosť a viaže zvyškový prach. Zaručuje tak konzistentný podklad bez poškodenia.

KÖSTER SL Primer rýchlo vytvrdzuje a je teda rýchlo pretierateľný.

Na nesavé podklady je možné zvoliť výrobok KÖSTER VAP I  06.

Podklad pred aplikáciou penetračných náterov musí spĺňať normové požiadavky na pevnosť, súdržnosť, v závislosti od typu podkladu. 

Vyrovnanie sa potom vykoná pomocou KÖSTER SL Premium v ​​jednom pracovnom kroku v hrúbke vrstvy od 2 do 15 mm; v priehlbinách lokálne do 30 mm.


KÖSTER SL Premium je vysoko kvalitná, samonivelačná hmota na opravu betónu a existujúcich povrchových podláh. Materiál sa vyznačuje vysokou pevnosťou v tlaku a vytvrdzuje takmer bez zmršťovania, čím zabraňuje praskaniu.

Vďaka vynikajúcej tekutosti sa s KÖSTER SL Premium pracuje veľmi ľahko a bezpečne. 

KÖSTER SL Premium umožňuje skoré použitie po aplikácii: Po 3 hodinách je hmota pochôdzna, následné podlahové systémy možno inštalovať po 5 hodinách a po 24 hodinách vytvrdnutia je materiál dokonca pojazdný. Na uvedené hodnoty môže vplývať teplota podkladu a teplota vzduchu. Reálny čas na stavbe sa môže líšiť od uvedených hodnôt. Vo všeobecnosti vyššie teploty dobu schnutia materiálu skracujú, nižšie teploty dobu schnutia predlžujú. 

Odporúčame konzultovať váš projekt s technickým oddelením. 

Vždy dodržiavajte pokyny z technických listov jednotlivých výrobkov!

 

Back

Top
Albania Austria Bosnia and Herzegovina Brasil Bulgaria China Croatia Czech Republic Denmark Finland Germany Ghana Greece Hungary Italy Japan Kazakhstan Kuwait Latvia Lebanon Macedonia Mexico Netherlands New Zealand Norway Panama Poland Portugal Romania Russia Senegal Serbia Slovakia Slovenia South Africa Spain Thailand Turkey Ukraine United Kingdom United States of America